سند حاضر کلیه قوانین و مقررات لازم‌الاجرا برای تمامی بازدید کنندگان، کاربران و خریداران محصولات در وب‌سایت لینکوپلاس می باشد. وب‌سایت لینکوپلاس طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از حقوق مصرف­ کننده فعالیت می‌کند. در صورتی‌ که کاربر قصد عضویت وظ استفاده از خدمات وب‌سایت لینکوپلاس را داشته باشد، لازم است متن قوانین و مقررات را به بصورت کامل مطالعه کرده و سپس اقدام به استفاده از وب‌سایت و یا عضویت در آن نماید.

استفاده از وب‌سایت لینکوپلاس، اقدام به عضویت، اقدام به خرید محصولات، اقدام به ورود کاربر به وب‌سایت، و استفاده از سایر خدمات ارائه‌شده، به معنای آگاه بودن از قوانین و مقررات و قبول مفاد و شرایط آن است. کاربر همچنین می­پذیرد که رابطه بین لینکوپلاس و ایشان توسط این قوانین و مقررات سامان داده شود و هرگونه تراکنش مالی و غیرمالی بین طرفین تحت پوشش این قوانین و توافق‌نامه خواهد بود. لذا درصورتی‌که مواردی از این توافق‌نامه یا کلیت آن مورد توافق کاربر نباشد، حق استفاده از خدمات لینکوپلاس را ندارد. این توافق بر اساس ماده ۵ قانون تجارت الکترونیک و ماده ۱۰ قانون مدنی تنها مرجع مورد قبول در روابط لینکوپلاس و کاربران خواهد بود.

به دلیل اهمیت سند حاضر و نیز به‌منظور تسهیل مطالعه برای کاربر، مفاد هر ماده در بخش های مرتب شده، برای شما فراهم‌شده است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج در قوانین و مقررات حاضر، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی فی‌مابین کاربر و لینکوپلاس محسوب می‏‌شود.

 

الف- تعاریف


 • فروشگاه آنلاین: فروشگاهی بر بستر اینترنت که امکان فروش و ارائه محصولات، خدمات و دریافت وجه متقابل آن به‌صورت بر خط و بلادرنگ از طریق آن میسر است.
 • محصولات دیجیتال: کالاها و خدماتی که امکان ارائه و دریافت آن‌ها از طریق اینترنت وجود دارد.
 • سامانه (پلتفرم) لینکوپلاس: یک فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات دیجیتال است که به‌عنوان حق‌العمل کار طبق قانون تجارت عمل می‌نماید.
 • کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که از سامانه لینکوپلاس استفاده می‌نماید. اشخاص با ثبت‌نام در سامانه لینکوپلاس و فشردن دکمه ثبت‌نام اعلام می‌کنند که کلیه مفاد قوانین و مقررات را مطالعه کرده و بر اساس آن اقدام به بهره‌برداری از سامانه لینکوپلاس می‌نمایند.
 • خریدار: کاربری است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به ثبت سفارش و پرداخت هزینه محصولات مورد عرضه در سامانه لینکوپلاس می‌نماید.
 • فروشنده: کسی است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی که به‌واسطه لینکوپلاس اقدام به فروش یک محصول به‌صورت آنلاین می‌نماید.
 • حساب کاربری: حساب کاربری کاربر در سایت به آدرس https://linkoplus.ir می‌باشد که کاربر از طریق این حساب می‌تواند فهرست محصولات خریداری‌شده یا منتشرشده خود را مشاهده و مدیریت کند. مشخصات کاربر در آنجا ثبت‌شده و قابل‌ویرایش و بروز رسانی است.
 • محصول: هر یک از محصولات ارائه‌شده توسط خود لینکوپلاس ، توسط فروشندگان و سایر کاربران در لینکوپلاس است.
 • محصولات بومی‌سازی شده: محصولاتی که به صورت اورجینال از سایر منابع خریداری شده و عبارت های قابل ترجمه در محصول به زبان فارسی ترجمه شده و سبک نمایش بخش های مختلف محصول نیز برای زبان فارسی (جهت راست به چپ) اصلاح شده است.
 • تحویل محصول: منظور از تحویل محصول، اعطای مجوز بهره‌برداری از محصول موردنظر خریدار از طریق ارائه لینک دانلود محصول موصوف و یا ارائه دسترسی بر اساس فاکتور یا قوانین و مقررات بین کاربر و لینکوپلاس است.
 • کیف پول: یک مفهوم انتزاعی از کیف پول مرسوم که هنگام خریدوفروش آنلاین جهت نگهداری اطلاعات حساب افراد (اعتبار) در فروشگاه آنلاین استفاده می‌شود. اعتبار موجود در کیف پول از طریق خرید شارژ الکترونیکی قابل‌افزایش است و معمولاً در صورت وجود اعتبار کافی در کیف پول کاربر، برای پرداخت صورتحساب، نیازی به استفاده از درگاه‌های پرداخت نیست.
 • شارژ الکترونیکی: یک محصول الکترونیکی (معمولاً مختص همان فروشگاه آنلاین) است که کاربران با خرید و پرداخت مبلغ آن از طریق درگاه‌های بانکی موجودی کیف پول خود را افزایش می‌دهند. معمولاً با خرید شارژ الکترونیکی، مبلغی نیز به‌عنوان جایزه به کاربر (مشتری) اختصاص می‌یابد.
 • تیکت: سند الکترونیکی که حاوی مکاتبات خریداران، فروشندگان، بازاریابان و سایر کاربران با یکدیگر و لینکوپلاس می باشد.
 • سیستم جامع تیکت: قابلیتی در حساب کاربری کاربران است که کلیه مکاتبات الکترونیکی خریداران، فروشندگان، بازاریابان و سایر کاربران با یکدیگر یا لینکوپلاس در آنجا ثبت و از طریق شماره تیکت قابل‌پیگیری است.
 • پشتیبانی: منظور از پشتیبانی، پاسخگویی به مشکلات مربوط به عملکرد محصول می باشد.
 • درگاه پرداخت: یک سرویس تجارت الکترونیک است که کارت‌های بانکی را برای پرداخت جهت فروشگاه‌های آنلاین و سنتی پردازش می‌کند. درگاه پرداخت انتقال اطلاعات کلیدی بین پورتال پرداخت وب‌سایت لینکوپلاس به پردازنده/بانک را تسهیل می‌کند.

 

ب- مجوز استفاده


1- با توجه به مفاد قوانین و مقررات حاضر، لینکوپلاس حق استفاده غیر انحصاری، قابل‌فسخ و غیرقابل‌انتقال از سامانه لینکوپلاس را به («کاربر») اعطا می‌کند. کلیه حقوق، مالکیت و منافع سامانه لینکوپلاس در مالکیت انحصاری لینکوپلاس است.

2- کاربر می‌پذیرد صرفاً استفاده‌کننده سامانه لینکوپلاس است و لذا هیچ‌گونه رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت و نظایر آن با لینکوپلاس را ندارد و بدین سبب نمی‌تواند مدعی حقی گردد.

 

پ- مدت قوانین و مقررات


قوانین و مقررات حاضر به مدت یک سال از تاریخ ثبت نام کاربر در سامانه لینکوپلاس است. در صورتی که حساب کاربری مسدود نگردد، قوانین و مقررات به صورت خودکار به صورت یک ساله تمدید خواهد شد.

 

ت- نمایندگی


کاربر تضمین می‌نماید که به‌عنوان اصیل و نه به نمایندگی از شخص دیگر از پلتفرم لینکوپلاس استفاده می‌کند. لذا درصورتی‌که به نمایندگی از شخص دیگری درصدد استفاده از پلتفرم لینکوپلاس باشد، بدین‌وسیله تضمین می‌نماید که حق پذیرفتن شرایط و مفاد قوانین و مقررات حاضر به نمایندگی از شخص موصوف را دارد.

 

ث- حساب کاربری


1- برای استفاده از خدمات سامانه لینکوپلاس بایستی هر کاربر، اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری ایجاد نماید.

2- کاربر مطلع است صرفاً اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند حق استفاده از سامانه لینکوپلاس و خرید محصول را دارا هست. لذا درصورتی‌که کاربر زیر ۱۸ سال سن داشته باشد، صرفاً از طریق والدین یا قیم قانونی خود می‌تواند حساب کاربری داشته باشد.

3- کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته‌شده در زمان ثبت‌نام و خرید محصول را به‌صورت صحیح و به‌روز وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام‌شده شخص کاربر است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، لینکوپلاس مجاز به پیگیری قضایی نزد مراجع ذی‌صلاح است. همچنین در صورت ایجاد تغییر در اطلاعات، کاربر ملزم به تغییر و به‌روزرسانی اطلاعات است، در غیر این صورت تا زمان به‌روزرسانی اطلاعات، اطلاعات قبلی مبنای عمل قرار می‌گیرد.

4- کاربر موظف است صرفاً با ایمیل و شماره متعلق به خود نسبت به ثبت‌نام در سامانه لینکوپلاس اقدام نماید.

5- هر شخص صرفاً می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشند.

6- در زمان ثبت‌نام، کاربر نام کاربری و کلمه‌ی عبور خود را تعیین می‌نماید. مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هرگونه اتفاقی که درنتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفاً بر عهده وی است. کاربر بدین‌وسیله موافقت می‌نماید هرگونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعاً به لینکوپلاس اطلاع دهد. تا زمانی که اطلاع‌رسانی به لینکوپلاس انجام‌نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام‌شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.

7- کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کند و مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی نسبت به خدمات مربوط به لینکوپلاس انجام می‌شود به عهدۀ کاربری که اطلاعات هویتی وی ثبت شده است خواهد بود.

8- مسئولیت‌های قانونی بهره‌برداری از خدمات لینکوپلاس در مورد کاربر شخص حقوقی، متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.

9- کاربر همۀ داده‌پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده‌پیام‌های ارسال‌شده از ناحیۀ نامبرده غیرقابل استماع است.

10- کاربر آگاه است با ثبت‌نام در سامانه لینکوپلاس، ممکن است در راستای معرفی محصولات و خدمات و یا اطلاع‌رسانی رویدادها، ایمیل و یا پیامی را از سامانه لینکوپلاس دریافت نماید.

11- کاربر می‌پذیرد که لینکوپلاس ممکن است از طریق ارسال پیامک به شماره از قبل تعریف‌شده، یا ایمیل به نشانی اعلامی توسط کاربر در زمان احراز هویت، به‌عنوان راه ارتباطی لینکوپلاس با وی استفاده کند. کاربر آگاه است که احراز هویت ممکن است در بازه‌های زمانی که توسط لینکوپلاس تعیین می‌شود، صورت می‌گیرد.

 

ج- مالکیت معنوی


1- کلیه محتوای سامانه لینکوپلاس و طراحی ظاهری آن (feel and look) ازجمله علائم تجاری، لوگو، قالب سایت، اثراتی که تحت حمایت قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 هستند، متن، گرافیک، دکمه‌ها، تصاویر، صداها، کلیپ‌های تصویری، دادهای گردآوری‌شده و نرم‌افزار، متعلق به لینکوپلاس و یا فروشندگان بنا به مورد و تحت حمایت قوانین جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون تجارت الکترونیکی مصوب 1382، قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 و قانون جرائم رایانه‌ای مصوب 1388 است.

2- علائم تجاري موجود در سایت لینکوپلاس چه ثبت‌شده باشند یا خیر، متعلق به لینکوپلاس و یا فروشندگان بنا به مورد است و به‌موجب قوانین و مقررات حاضر هیچ مجوزی برای استفاده از آن‌ها داده نشده است و نمی‌توان بدون رضایت کتبی از لینکوپلاس بنا به مقتضی استفاده نمود.

3- لینکوپلاس متذکر می‌شود که تمام حقوق مالکیت فکری متعلق به آن محفوظ است و اموال فکری متعلق به لینکوپلاس و فروشندگان در زمره‌ی باارزش‌ترین اموال آن‌ها محسوب می‌شود و کلیه ابزارهای قانونی را برای حفظ آن‌ها به کار خواهد گرفت.

4- همه مطالب در دسترس از طریق سامانه لینکوپلاس، جزئی از اموال لینکوپلاس محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار لینکوپلاس است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای لینکوپلاس محفوظ می‏‌دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از مطالب و اطلاعات موجود در سامانه لینکوپلاس صرفاً با مقاصد شخصی و با حفظ نام لینکوپلاس هستند.

 

چ- مالکیت معنوی محصولات


1- کاربر می‌پذیرد با خرید هر محصول، در واقع صرفاً مجوز بهره‌برداری از آن‌ به‌صورت غیر انحصاری، غیر قابل انتقال و بدون محدودیت زمانی به وی اعطا شده است.

2- کاربر می‌پذیرد استفاده از مجوز بهره‌برداری محصول، بایستی طبق مفاد و شرایط قوانین و مقررات حاضر صورت گیرد.

3- کاربر آگاه است که فروش و پخش محصولات، در سایر پلتفرم‌ها و سایت‌ها، خسارات جبران ناپذیری را به لینکوپلاس و فروشنده محصولات وارد می‌نماید، بنابراین کاربر می‌پذیرد در صورتی که به سبب فعل یا ترک فعل وی، محصولات خریداری شده در سامانه لینکوپلاس، در سایت یا پلتفرم دیگر حتی با اعمال تغییرات، به صورت معوض یا رایگان در دسترس شخص ثالث قرار گیرد، به منظور جبران خسارت لینکوپلاس، علاوه بر پرداخت کلیه مبالغی که بابت فروش و پخش محصولات شخصا یا شخص ثالث وصول کرده است، مبلغ دویست میلیون ریال معادل بیست میلیون تومان به وی پرداخت نماید. همچنین در صورتی که کاربر محصول خریداری شده را بر روی چندین دامنه استفاده نماید، موظف است 20 برابر مبلغ اصلی محصول خریداری شده را پیش از اعمال هر گونه تخفیف یا سایر کسورات به سبب تخلف از تعهد قوانین و مقرراتی به لینکوپلاس پرداخت نماید.

 

ح- مسئولیت محدود


1- لینکوپلاس منتهای تلاش خود را برای قرارگرفتن محتوای صحیح و یکنواخت می‌نماید ولیکن لینکوپلاس، مدیران، کارکنان یا نماینده آن تضمینی در رابطه سامانه لینکوپلاس یا محتوای آن ازجمله از جهت صحت، کامل بودن، قابل‌اتکا بودن آن‌ها نمی‌دهند؛ آن‌ها بابت خساراتی که به سبب افشای اطلاعات خطاها، اشتباهات و باگ‌های استفاده از سامانه لینکوپلاس به کاربران وارد می‌شود، مسئولیتی نخواهند داشت. همچنین لینکوپلاس هیچ‌گونه مسئولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد و تحت هیچ شرایطی مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد و کاربر به ریسک خود از این وب‌سایت استفاده می‌نماید.

2- خدمات لینکوپلاس به همان شکلی که هستند ارائه می‌شوند و هیچ‌گونه تضمین صریح و ضمنی شامل آن‌ها نمی‌گردد. لینکوپلاس هیچ‌گونه ضمانتی مانند بی‌عیب بودن و امنیت و …خدمات سامانه لینکوپلاس نمی‌دهد. همه ضمانت‌های کتبی و شفاهی در مورد خدمات لینکوپلاس که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار است. لینکوپلاس تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی را نخواهد بود.

3- سقف خسارات اثبات‌شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع خدمات و محصولات، حداکثر معادل هزینه پرداختی آن محصول توسط خریدار بوده و لینکوپلاس هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.

 

‌خ- حل‌وفصل اختلافات


کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قوانین و مقررات و یا در ارتباط با آن از جمله در خصوص انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن ابتدا از طریق مذاکره طرفین حل و فصل خواهد شد. در صورت عدم انجام مذاکرات، و یا عدم حصول نتیجه ظرف یک‌ماه پس از بروز اختلاف، هر یک از طرفین ‌می توانند اختلاف را به مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران ارجاع نمایند که مطابق آئین داوری آن مرکز بصورت قطعی و لازم الاجراء حل و فصل گردد. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذیربط را نیز مراعات خواهد نمود. شرط داوری حاضر، موافقتنامه‌ای مستقل از قوانین و مقررات اصلی تلقی می‌شود و در هر حال لازم الاجراء است.

 

‌د- پرداخت


1- درصورتی‌که کاربر با کلاهبرداری رایانه‌ای یا سایر جرایم رایانه‌ای یا بدون اخذ مجوز، به‌واسطه اطلاعات حساب بانکی و کارت‌بانکی شخص ثالث اقدام به خرید محصول نماید و بدین سبب لینکوپلاس متحمل خسارت ازجمله به نحو غیر انحصاری پرداخت هزینه اخذ وکیل، هزینه رفت‌وآمد به مراجع رسیدگی و هزینه دادرسی گردد و یا به پرداخت مبلغی محکوم گردد، مکلف به پرداخت 10 برابر هزینه‌های صورت گرفته به لینکوپلاس خواهد بود.

2- امکان بازگشت وجه شارژهای انجام‌شده در کیف پول به‌هیچ‌وجه وجود ندارد. در این راستا کاربر می‌پذیرد در صورت برقرار بودن شرایط مرجوعی محصول طبق مفاد قوانین و مقررات حاضر، تعهد به بازگشت وجه ظرف 6 روز از تاریخ قبول مرجوعی، فقط به‌صورت شارژ کیف پول انجام‌شده و کاربر می‌تواند محصول دیگری را از لینکوپلاس خریداری کند.

 

ذ- قطع خدمات و مسدود کردن حساب کاربری


1. لینکوپلاس در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که عضویت یک کاربر می‌تواند برای لینکوپلاس یا سایر کاربران مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات لینکوپلاس را دارد، این موضوع متعاقباً به اطلاع کاربر می‌رسد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچ‌گونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت. مهم‌ترین مصادیق این بند به‌نحوه غیر انحصاری به شرح زیر می‌باشد:

 • فروش و یا پخش محصولات لینکوپلاس به نحو مستقیم یا غیر مستقیم، در سایر پلتفرم‌ها و سایت‌ها، به سبب فعل یا ترک فعل کاربر.
 • در صورتی که کاربر با ایمیل یا شماره متعلق به دیگری اقدام به ثبت‌نام در سامانه لینکوپلاس نماید؛
 • کاربر بیش از یک حساب کاربری داشته باشد (در این حالت یکی از حساب‌ها به صلاحدید لینکوپلاس حذف و پنل کاربری مسدود می‌شود)
 • هرگونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار لینکوپلاس شود.
 • توهین و یا افترا زدن به لینکوپلاس یا سایر کاربران و فروشندگان به هر نحو (از جمله به نحو غیر انحصاری از طریق پنل کاربری کاربر یا در فضای مجازی)
 • به سبب اعمال مفاد بخش حاضر حساب کاربری کاربر مسدود شده باشد، ولیکن مجددا اقدام به افتتاح حساب کاربری نماید.
 • هرگونه تبلیغ محصول دیگر و ایجاد بحث در مورد پلتفرم‌های دیگر از طریق پنل کاربری کاربر در وب‌سایت لینکوپلاس.

2. کاربر می‌پذیرد در صورتی که حساب کاربری به سبب یکی از موارد فوق‌الذکر مسدود شود، افتتاح مجدد حساب کاربری در لینکوپلاس، دانلود مجدد کلیه محصولات خریداری شده و پشتیبانی محصولاتی که از طریق حساب کاربری مسدود شده صورت گرفته است، امکان نخواهد داشت. کاربر بدین‌وسیله هرگونه ادعایی را در این مورد از خود سلب و اسقاط می‌نماید.

3. در صورتی که کاربر از سامانه لینکوپلاس، محصولی را خریداری نکرده باشد، لینکوپلاس می‌تواند بدون هیچ دلیلی حساب کاربری وی را با ارسال اطلاعیه مسدود نماید و دسترسی کاربر مذکور به خدمات لینکوپلاس را حذف نماید.

4. در صورتی که به هر دلیل دیگری حساب کابری کاربر، مسدود شود، مقررات این ماده اعمال خواهد شد.

 

‌ر- بخش دیدگاه


1- بخش «دیدگاه» لینکوپلاس بستری برای به اشتراک‌گذاری تجربه خرید کاربران و طرح پرسش‌های مرتبط با محصولات است. کاربر با رعایت قوانین و مقررات سایت می‌تواند نظرات خود را به اشتراک بگذارد و سؤالات خود را مطرح نماید، در غیر این صورت نظر یا سؤال مطرح‌شده، توسط کارشناسان لینکوپلاس تائید نخواهد شد و متعاقباً در این بخش برای عموم به نمایش درنمی‌آید.

2- بدیهی است لینکوپلاس در قبال صحت نظرات منتشرشده در این بخش، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. همچنین نظرات کاربران ازنظر فنی مورد تائید لینکوپلاس نیست و نباید کاربر صرفا بر اساس نظرات سایر کاربران در خصوص خریداری محصول تصمیم‌گیری نماید.

3- نظرات بایستی به فارسی باشد، از ادبیات نوشتاری محترمانه استفاده کرده و کاربر از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کند. همچنین کاربر نباید لینک سایت‌های دیگر، اطلاعات تماس، ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی را در نظرات خود درج نماید.

4- سؤالات و نظرات بایستی صرفاً مرتبط با محصول موردنظر باشد.

5- هرگونه تبلیغ محصول دیگر و بحث در مورد پلتفرم‌های دیگر بلافاصله و بدون اخطار قبلی موجب مسدود شدن حساب کاربری خواهد شد. موجودی حساب کاربر خاطی نیز بلوکه‌ شده و حق هرگونه شکایت توسط کاربر سلب می‌شود.

 

‌ز- ارتباطات الکترونیکی


کلیه مکاتبات الکترونیکی میان کاربران و فروشندگان و نیز کاربران با لینکوپلاس در سیستم جامع تیکت لینکوپلاس صورت می‌گیرد. کاربر می‌پذیرد ارسال هرگونه اطلاعیه و ابلاغیه از طریق این سیستم به منزله ابلاغ تلقی می‌گردد.

 

ژ- تحویل محصول


1- پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، با آماده تحویل شدن محصول خریداری‌شده، لینک دانلود در حساب کاربری خریدار درج می‌شود. عدم دسترسی خریدار به لینک دانلود یا وجود مشکل در دانلود محصول، مانع تحویل محصول نمی‌گردد و خریدار ضمن اعلام مشکل در تیکت پشتیبانی، می‌باید حداقل ۷۲ ساعت منتظر بماند تا مشکل رفع شود و لینک سالم برای ایشان ارسال گردد.

2- کلیه سفارش‌هایی که وضعیت آن‌ها به تکمیل‌شده تغییریافته باشد در اسرع وقت به‌صورت فایل‌های دانلودی در حساب کاربری خریدار قابل‌مشاهده و استفاده خواهند بود. در صورت بروز مشکلات فنی، حداکثر زمان تحویل لینک‌های دانلود مربوط به سفارش ۷۲ ساعت کاری خواهد بود.

3- خریدار درصورتی‌که در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل، لینک محصول را دریافت ننماید، موظف است حداکثر ۷ روز پس از پایان زمان تحویل مجاز، مراتب را توسط تیکت پشتیبانی، به بخش فروش لینکوپلاس اعلام نماید. در غیر این صورت ادعایی در این خصوص مسموع نیست.

4- در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیت‌هایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود، لینکوپلاس مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا ٢ برابر خواهد بود.

5- خریدار حق درخواست لغو سفارش خریداری‌شده را نخواهد داشت.

6- لینکوپلاس مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده خریدار از محصول خریداری‌شده و تحویل‌شده را ندارد.

7- در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و محصول ارائه‌شده به خریدار، خریدار موظف است مراتب را در حساب کاربری ایشان به لینکوپلاس اعلام نماید و لینکوپلاس موظف است ضمن پیگیری مغایرت، مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد و در صورت عدم رفع مشکل، مسئولیت لینکوپلاس صرفاً کسر وجه محصول از حساب فروشنده، مسترد کردن وجه به خریدار و حذف سفارش از حساب کاربری خریدار خواهد بود.

 

‌س- امنیت و محرمانگی


1- به‌طورکلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط‌های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد. در کلیه این محیط‌ها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همین دلیل ضمن آنکه لینکوپلاس تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به‌صورت محرمانه می‌نماید، بااین‌حال از جانب احتیاط از خریداران و فروشندگان می‌خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را ناامن فرض نمایند. لینکوپلاس هیچ‌گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود با جاهای دیگر را نمی‌پذیرد.

2- لینکوپلاس با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس‌های خود است.

3- لینکوپلاس مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم‌افزارها و یا برنامه‌های مورداستفاده کاربر و فروشنده ندارد.

4- لینکوپلاس مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده مابین خریدار و سرورهای بانکی ندارد.

5- لینکوپلاس مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور حساب کاربری خریدار و فروشنده، توسط اشخاص ثالث ندارد.

6- لینکوپلاس موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده‌های موجود در حساب کاربری خریدار و فروشنده است و همچنین آن را در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.

7- لینکوپلاس تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب کاربری خریداران، فروشندگان و بازاریابان انجام می‌دهد ازاین‌رو لینکوپلاس نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار، فروشنده، بازاریاب ازلحاظ نگهداری امنیت حساب خود است مسئولیتی ندارد.

8- در صورت نیاز خریدار و فروشنده، در جهت برطرف کردن مشکلات غیر مرتبط با وظایف لینکوپلاس، لینکوپلاس بنا به حجم کار مجاز به دریافت هزینه اضافه جهت رفع مشکل است.

 

ش- شرایط محصولات تحویلی


1- شرایط محصولات در بخش جزییات محصول به نحو کامل درج‌شده است و فروشنده در خصوص موارد ذکر نشده تعهدی ندارد.

2- دسترسی به آخرین فایل محصول بارگذاری شده توسط فروشنده، به صورت رایگان برای مدت حداقل دو سال تضمین می گردد.

3- با توجه به موارد فوق‌الذکر، فروشنده تعهدی به فراهم نمودن موارد زیر جهت ارائه همراه با محصولات خریداری‌شده را ندارد:

– راهنمای فارسی استفاده از محصولات؛ (راهنمای استفاده از محصولات بومی‌سازی شده صرفاً به زبان‌اصلی و در منابع اصلی همان محصول قابل‌ دسترسی خواهد بود)

– خدمات شخصی‌سازی و اعمال تنظیمات و پیکربندی محصولات خریداری‌شده برای خریدار

 

ص- پشتیبانی از محصولات


1- ارائه خدمات پشتیبانی، توسط فروشنده و از طریق سیستم تیکت پشتیبانی لینکوپلاس در خصوص مشکلات مربوط به عملکرد محصول می باشد.

تبصره: هرگونه تغییر در کدهای محصول خریداری‌شده شامل پشتیبانی نمی‌گردد.

2- بررسی دیدگاه‌های هر محصول، چگونگی پاسخگویی فروشنده به دیدگاه کاربران و زمان ارسال پاسخ‌ها می‌تواند معیار خوبی برای سنجش پشتیبانی فروشنده از محصول باشد.

3- پشتیبانی محصولات خریداری‌شده صرفاً توسط فروشندگان انجام خواهد شد و لینکوپلاس صرفاً مطابق شرایط مرجوعی محصولات نظارت بر روند پشتیبانی را بر عهده دارد.

4- خدمات پشتیبانی شش‌ماهه تضمین‌شده به مدت شش ماه از تاریخ ثبت سفارش (به صورت لحظه ای نخواهد بود) و با حداکثر زمان پاسخگویی 48 ساعت (به‌جز روزهای تعطیل رسمی) برای هر تیکت توسط طراح و یا فروشنده هر محصول ارائه می‌شود. بدیهی است که لینکوپلاس شخصا برای محصولات دیگر فروشندگان خدمات پشتیبانی ارائه نمی‌دهد.

 

‌ض- شرایط مرجوعی محصولات


1- مستفاد از ماده 37 قانون تجارت الکترونیکی و بند ه ماده 1 آیین‌نامه اجرایی مواد ۳۸ و ۴۲ قانون تجارت الکترونیکی، مقررات مرجوعی مشمول محصولات لینکوپلاس که بنا بر طبیعت آن‌ها امکان باز پس دادن آن‌ها وجود ندارد نمی‌شود.

2- با توجه به بند 1 ماده حاضر و به‌منظور تائید بیشتر، در صورت تحقق موارد زیر یا موارد مشابه امکان مرجوع نمودن محصول امکان‌پذیر نیست:

 • خرید اشتباه
 • خرید تکراری
 • عدم توجه به توضیحات و امکانات محصول
 • عدم توجه به نیازمندی‌های لازم جهت نصب و استفاده از محصول که در توضیحات درج‌شده است
 • عدم توانایی در استفاده از محصول به دلیل ضعف دانش فنی
 • تغییرات در نسخه‌های جدید که حذف یا اضافه شدن برخی امکانات در محصول را به همراه داشته باشند
 • عدم نیاز به محصول
 • عدم استفاده از محصول
 • عدم انجام تعهدات و قول‌هایی که طراح/فروشنده برای افزودن امکانات در نسخه‌های آتی محصول به‌صورت کتبی یا شفاهی به خریداران می‌دهند
 • شرایط و ضوابط خاصی که فروشنده در توضیحات محصول درج کرده است

 

‌ط- سایر شرایط


1- کاربر بایستی پیش از خرید حتما به کیفیت محصول، نظر سایر خریداران، دیدگاه های ارسالی کاربران، امتیاز کاربران، پیش نمایش آنلاین، توضیحات محصول و موارد مشابه دقت فرماید.

2- محصول معیوب و همچنین محصولی که دارای مشکل باشد پس از تایید کارشناسان لینکوپلاس و عدم رفع مشکل توسط فروشنده، در لینکوپلاس توقف فروش خواهد شد.

3- هرگونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار لینکوپلاس شود تخلف از شرایط قوانین و مقرراتی و قانونی تلقی و لینکوپلاس حق غیرفعال نمودن حساب کاربران و اقدام قانونی علیه نامبردگان را جهت مطالبۀ خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت. انتشار مطالب غیر واقع از سامانه لینکوپلاس و یا هر یک از محصولات آن نیز مشمول این بند می‌گردد. کاربر می‌پذیرد در صورت نقض تعهد حاضر موظف است مبلغ دویست میلیون ریال به سبب نقض تعهد قوانین و مقرراتی به لینکوپلاس بپردازد. این بند نافی حق لینکوپلاس برای اقدام به پیگیری‌های کیفری یا حقوقی جهت احقاق حق نیز نمی‌باشد.

4- کاربر متعهد است طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران از سامانه لینکوپلاس استفاده نماید. درصورتی‌که به سبب عدم رعایت قوانین و قوانین و مقررات حاضر توسط کاربر، لینکوپلاس ملزم به پرداخت مبالغی به مراجع قضایی، اداری، دولتی، سایر مراجع یا به اشخاص ثالث گردد ( ازجمله هزینه‌های دادرسی و هزینه اخذ وکیل)، کاربر موظف است کلیه مبالغ پرداخت‌شده را به لینکوپلاس پرداخت نماید.

5- تمامی اطلاعات کاربران به‌عنوان اطلاعات محرمانه نزد لینکوپلاس محافظت‌شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام قضایی ذیصلاح. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، لینکوپلاس مکلف به ارائه اطلاعات کاربران به مراجع مذکور است،

6- کاربر متعهد است به درخواست لینکوپلاس، درصورتی‌که لینکوپلاس به سبب نقض این قوانین و مقررات توسط کاربر، دعوایی را علیه وی یا شخص ثالث طرح نماید، هزینه‌هایی را که به این سبب متحمل می‌شود، ازجمله به‌نحو غیر انحصاری هزینه‌های دادرسی و حق‌الزحمه وکیل را پرداخت نماید.

7- این شرایط و ضوابط و سایر اطلاعیه‌های حقوقی که لینکوپلاس در سامانه لینکوپلاس منتشر می‌سازد، رابطه‌ی قوانین و مقرراتی را در رابطه با وب‌سایت لینکوپلاس میان کاربر و لینکوپلاس به وجود می‌آورند. درصورتی‌که یک یا چند بند از بندهای این قوانین و مقررات به هر دلیلي بی‌اعتبار، غیرقانوني و یا غیرقابل اجرا باشد، این عدم اعتبار، غیرقانونی بودن و یا غیرقابل اجرا بودن نباید بر دیگر مفاد این قوانین و مقررات تأثیر بگذارد و این قوانین و مقررات باید طوری تعبیر شود که گویي چنین ماده بی‌اعتبار، غیرقانوني و یا غیرقابل اجرایي در آن وجود ندارد؛ همچنین قوانین و مقررات باید در حد امکان بر اساس شرایط و هدف اصلی‌اش اجرا گردد.

8- لینکوپلاس می‌تواند قوانین و مقررات حاضر را به صلاحدید خود و در هر زمان تغییر دهد. قوانین و مقررات اصلاح‌شده فوراً پس از قرار گرفتن بر روی وب‌سایت یا در زمانی که لینکوپلاس تعیین می‌نماید، لازم‌الاجرا خواهد شد و کاربر مسئولیت بررسی به‌روزرسانی احتمالی قوانین و مقررات را بر عهده دارد. این تغییر از طریق پیامک، پنل کاربری یا ایمیل به اطلاع کاربر رسیده و استمرار استفاده از سامانه، پس از لازم الاجرا شدن این تغییرات به منزله قبول آن است . لینکوپلاس درصورتی‌که بخواهد تغییر اساسی را در قوانین و مقررات صورت دهد، 10 روز پیش از قرار گرفتن آن در وب‌سایت، اطلاعیه اصلاح قوانین و مقررات را در وب‌سایت قرار خواهد داد و کاربر در صورت مخالفت با آن، صرفاً می‌تواند خرید از سامانه لینکوپلاس را متوقف نماید و با ارسال درخواست خود، به لینکوپلاس اطلاع دهد. در این‌صورت کاربر حق خرید هیچ محصولی را از لینکوپلاس ندارد. مفاد قوانین و مقررات حاضر بدون اعمال اصلاحات، صرفا در خصوص محصولات خریداری شده، تا زمان انقضای مدت قوانین و مقررات پابرجا خواهد بود ولیکن پس از خاتمه مدت قوانین و مقررات، قوانین و مقررات تمدید نخواهد شد و حساب کاربری کاربر موصوف مسدود خواهد شد. در هر صورت لینکوپلاس مسئول خساراتی که به سبب اصلاح یا توقف وب‌سایت لینکوپلاس، به کاربر یا شخص ثالث وارد می‌شود نخواهد بود.

9- کاربر اظهار می‌دارد که این قوانین و مقررات را خوانده و فهمیده است و موافقت می‌نماید که مفاد و شروط آن برای او لازم‌الاجرا است. همچنین کاربر موافقت می‌نماید که این قوانین و مقررات تنها توافقنامه کامل میان لینکوپلاس و کاربر است و هر توافق کتبی یا شفاهی دیگری سابق بر آن‌که در رابطه با خدمات سامانه لینکوپلاس است، ملغی است.